Krausz Gábor
Nehéz egy új, szép bőrcipőt megszelídíteni, főleg, ha magas a sarka. Akármennyire is szereti az ember az új lábbelijét, sokszor feltört láb a vége az első néhány viselésnek. Egy zseniális trükkel azonban elkerülheted a fájdalmakat.
Egy minőségi bőrcipő évtizedekig hű társad lehet, de ennek ára van: az első néhány alkalommal igencsak fájdalmas lehet a viselése, főleg, ha egy körömcipő az új kedvenced. A feltört láb elveheti az ember kedvét attól, hogy újra felvegye az új cipőjét, hiszen nemcsak fájdalommal, de vízhólyagokkal és sebekkel is járhat. Ha szeretnéd ezt elkerülni, jó, ha van a tarsolyodban egy trükk, amivel egyszerű a cipő betörése. Nem kell hozzá semmi extra, csak egy mélyhűtő…
Hiába jó a méret, mégis szorít a saroknál, vagy a lábujjaidnál a vadonatúj körömcipőd? Ez még a legjobb cipővel is előfordulhat, még akkor is, ha az üzletben kényelmesnek találtad; és ennek az az oka, hogy az anyag mérete állandó, a lábadé viszont nem, hiszen bedagadhat, és ilyenkor a kényes részeken nyomást gyakorol a bőrre a cipő széle, vagy az orra a lábujjaknál – és meg is van a feltört láb, amivel kín egész nap közlekedni. A rossz hír, hogy ez még egy jó minőségű bőrcipővel is előfordulhat, viszont a jó, hogy a valódi bőrből készült cipőket be lehet törni; a legtöbb házi praktika esetében a bőr nyújtása a cél; és pontosan ebben segít, ha beteszed a fagyasztóba a körömcipődet.
A trükk nagyon egyszerű: fogj egy zárható nejlonzacskót, tedd a cipőd orrába, majd töltsd fel az orr-részen vízzel. Tedd be a zacskóval együtt a fagyasztóba, és hagyd bent 24 órán keresztül. Míg a víz megfagy, a tágulás miatt kitágítja a bőrt is. Ha letelt az egy nap, vedd ki a jeges zacskót a cipőből, és azonnal dugd bele a lábad. Így könnyebben felveszi a lábfejed alakját a bőr. Ha szükséges, ismételd meg a kezelést. Ebben a videóban végig tudod nézni a folyamatot.